Łukasz Czywczyński
W pracy kieruję się zasadą, że najważniejszy jest pacjent i problem, z którym się u mnie pojawił. Moje 10 letnie doświadczenie zawodowe oraz dodatkowe kursy pozwalają mi celnie diagnozować oraz odpowiednio dobierać terapię. Techniki, których używam podczas pracy umożliwiają mi osiągnięcie szybkich efektów. Lubię wyzwania i cały czas chcę się rozwijać. Interesuję się rehabilitacją ortopedyczną, medycyną sportową ze szczególnym uwzględnieniem urazów sportowych, leczeniem zespołów bólowych kręgosłupa oraz rehabilitacją przed i po operacyjną a także wszelkimi innymi formami przeciążeń i uszkodzeń w obrębie układu ruchu człowieka. Wykonuję drenaż limfatyczny oraz terapię przeciwobrzękową. Poprowadzę również terapię pacjenta z problemami neurologicznymi, np. po udarze mózgu, w stwardnieniu rozsianym, z bólami głowy, zaburzeniami snu itp. Pacjentów po urazach, kontuzjach i ogólnie chcących rozpocząć lub wrócić do aktywności fizycznej zapraszam na treningi medyczne.
Ukończone kursy:
- FDM (Fascial Distortial Model)
- FDM Orto Sport
- FDM Neuro
- Totalna Terapia wg. Marka Purczyńskiego
- Kinesiotaping
- Terapia tkanek miękkich
- Punkty spustowe
- Drenaż limfatyczny
Sylwia Redemann-Czywczyńska
Sylwia to doświadczony fizjoterapeuta z ponad 10-letnim stażem, która zdobyła tytuł magistra na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Od lat związana z branżą medyczną, z powodzeniem kierowała wieloma zespołami interdyscyplinarnymi. W swojej pracy koncentruje się na technikach tkanek miękkich, nie zapominając jednak o skuteczności terapii punktów spustowych. Często powtarza z humorem: „Nie bolało, jak się robiło, to dla równowagi teraz musi trochę poboleć.”
Sylwia specjalizuje się w terapii pacjentów z problemami stawów skroniowo-żuchwowych, a także w leczeniu bruksizmu, migren oraz bólów kręgosłupa w odcinku szyjnym. Z zamiłowania ergonomista, z „zawodu” manager, łączy pasję do pracy z pacjentami z doświadczeniem w zarządzaniu zespołami.
Grzegorz Ślęczka
jest absolwentem fizjoterapii Pomorskiego Uniwersytetu w Szczecinie Udzielał m.in. wsparcia fizjoterapeutycznego podczas Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w Anadzie (Portugalia) oraz pracował z wieloma sportowcami podczas różnych zawodów. Publikuje artykuły dla fizjoterapeutów z dziedziny fizjoterapii ortopedycznej i neurologicznej. Pracuje z pacjentami o profilu ortopedycznym oraz sportowym wymagającym ukierunkowanej terapii. Na podstawie szczegółowego wywiadu dobiera grupę testów diagnostycznych o odpowiedniej czułości i swoistości. Diagnostykę wspiera dodatkowo badaniem USG narządu ruchu. W swojej pracy stosuje terapię aktywną – w postaci różnych form ćwiczeń w zależności od jednostki chorobowej wraz z wykorzystaniem technik biernych w celu poprawy ruchomości i modulacji bólu. Wszystkie metody, które stosuje są oparte o naukową literaturę EBM (Evidence Based Medicine).
Małgorzata Olszewska
absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia ze specjalizacją Fizjoterapia w Sporcie oraz Dietetyka Sportowa. Instruktorka Fitness, Trener Personalny, Instruktorka Nordic Walking. Jej pasją jest biomechanika sportu i rehabilitacji oraz funkcjonalne, świadome podejście do aktywności fizycznej, dlatego tak ważna w jej pracy jest wnikliwa, regularna ocena i analiza stanu układu ruchu.
Michał Uściłko
Instruktor i trener pływania, trener personalny. Masażysta z holistycznym podejściem do organizmu człowieka jako „całości”. Fascynuje go tradycyjna medycyna chińska oraz naturoterapia. Studiował Inżynierię Biomedyczną na białostockiej politechnice. Wolny czas uwielbia spędzać na łonie natury, a w szczególności ceni sobie miejsca w pobliżu morza oraz jezior. Na zajęcia nauki pływania trafił w 2 klasie szkoły podstawowej, a już niedługo po tym basen stał się jego drugim domem. Trenował pływanie przez 13 lat. Podczas swojej kariery zawodniczej, dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości osiągał sukcesy na arenie międzynarodowej i krajowej, między innymi zdobywał medale Mistrzostw Polski. Oprócz pływania i masażu interesuje się motoryzacją, ekonomią i ratownictwem wodnym, gdzie również posiada kilkuletnie doświadczenie. Do każdego ze swoich podopiecznych podchodzi indywidualnie, pomaga w dążeniu do wyznaczonych celów, przywraca uśmiech na twarzy, motywuje oraz przekazuje mnóstwo dobrej energii.
Marcelina Kaszyńska
Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, gdzie uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii w sporcie. Już w trakcie studiów zaczęłam poszerzać swoją wiedzę na rożnych kursach i warsztatach, ale na tym nie poprzestałam i wciąż się rozwijam. Świetnie się czuje w terapii zespołów bólowych kręgosłupa oraz w terapii mięśniowo-powięziowej. Zajmuje się również diagnostyką i terapią stawu skroniowo-żuchwowego. Czerpię satysfakcję ze swojej pracy, gdy widzę uśmiech oraz ulgę pacjenta po wykonanym zabiegu.
Kinga Krawiec
Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Specjalizuję się w fizjoterapii uroginekologicznej, opiece okołoporodowej oraz fizjoterapii ortopedycznej. Jestem zakochana w swoim zawodzie, który opierając się na pracy z drugim człowiekiem w procesie rehabilitacji pozwala mi na realizację siebie – swojej potrzeby pomocy drugiej osobie, pasji szerzenia wiedzy oraz edukacji innych osób. Moim celem zawodowym jest pomoc kobietom w każdym wieku i na każdym etapie ich życia w obszarze fizjoterapii kobiecej. Mój zawód jest równocześnie moja ogromną pasją co owocuje nieustanna potrzebą kształcenia się i zdobywania wiedzy . Do pacjentów i problemów z którymi przychodzą staram się podchodzić holistycznie.
Ukończone kursy:
- Blizna – terapia kompleksowa
- Fizjoterapia uroginekologiczna kobiet w ujęciu holistycznym: praca z kobietą po porodzie
- Fizjoterapia uroginekologiczna kobiet w ciąży
- Kompleksowa fizjoterapia w uroginekologii
- Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej (PTUG)
- Rozstęp mięśnia prostego brzucha – terapia kompleksowa
- Terapia wisceralna
- Techniki tkanek miękkich – Terapia Manualna Rakowskiego
- Terapia manualna w dolegliwościach bólowych i dysfunkcji kończyn
- Badanie, diagnostyka i leczenie dysfunkcji szyjnego oraz piersiowego odcinka kręgosłupa
- Assisted Soft Tissue Manipulation (IASTM)
Klaudia Miłowska
Klaudia Miłowska to psycholożka, interwentka kryzysowa i trenerka. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i obecnie kształci się na psychoterapeutkę w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Jej zaangażowanie i szeroka wiedza pozwalają skutecznie wspierać zarówno dorosłych, jak i młodzież w trudnych momentach życia.
Klaudia specjalizuje się w psychosomatyce oraz wykorzystaniu neuronauki w psychoterapii, co umożliwia jej holistyczne podejście do problemów pacjentów. Prowadzi również szkolenia i grupy rozwojowe z zakresu umiejętności miękkich, dzieląc się swoją pasją do nauki i wspierania rozwoju osobistego.
Prywatnie Klaudia czerpie energię z kontaktu z naturą, ruchu i sztuki, co przekłada się na jej pełne empatii i wsparcia podejście do pacjentów. Wierzymy, że współpraca z Klaudią zapewni naszym pacjentom nie tylko profesjonalne wsparcie psychiczne, ale także komfort w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych i psychosomatycznych.